przejdź do treści
Różne kolorowe nici do szycia

JAK PRZECHOWYWAĆ UBRANIA

Spraw żeby ubrania były zawsze jak nowe

Planujesz wielkie wyjście. Już dawno w najdrobniejszych szczegółach obmyśliłaś kreację. Otwierasz szafę i sięgasz po ten najważniejszy ciuch, który postawi kropkę nad „i”… ale okazuje się, że jego wygląd pozostawia wiele do życzenia.

Podpowiemy ci jak przechowywać garderobę, żeby była zawsze gotowa na każdą okazję!

PROSTE I PRAKTYCZNE SPOSOBY NA PRZECHOWYWANIE ODZIEŻY

Jak sprawić, żeby ubrania po wyjęciu z szafy dobrze się prezentowały? Oto kilka przydatnych wskazówek i trików:

  • Przede wszystkim kupuj odzież trwałą i solidną. Tkaniny bawełniane lub wełniane dobrze znoszą długotrwałe przechowywanie w szufladach lub pudłach. Dlatego inwestuj w ubrania dobrej jakości, których nie uszyto na jeden sezon.

  • Chowasz do szafy ubrania letnie czy może zimowe? W obydwu przypadkach, zanim odłożysz ciuchy na sezonowy odpoczynek, wypierz je i dokładnie wysusz. Wypróbuj produkty z linii Coccolino Creations, które nadadzą twoim ubraniom fantastyczny, trwały zapach.

  • Przechowuj odzież we właściwych warunkach. Postaw na szczelne pojemniki, które zapewnią twoim ubraniom skuteczną ochronę przed molami i innymi szkodnikami.

  • Jeśli masz taką możliwość, pakuj odzież próżniowo. Metoda ta polega na odessaniu całego powietrza ze specjalnego worka do przechowywania, dzięki czemu ubrania są po wyjęciu równie świeże, co w momencie spakowania. Jeśli chcesz uniknąć zagnieceń, nie pakuj zbyt wielu ubrań do jednego worka, a zanim zaczniesz odsysanie, wypchnij z worka nadmiar powietrza.

TECHNIKI SKŁADANIA UBRAŃ

Nieoczekiwana zmiana pogody? Nagle okazało się, że w chłodny letni wieczór przyda ci się gruby zimowy sweter? Jeśli potrafisz prawidłowo poskładać sweter, nawet wyjęty z szafy będzie wyglądał jak nowy. Poniżej przedstawiamy prosty sposób składania ubrań, dzięki któremu będą prezentować się świeżo bez względu na to ile przeleżały w szufladzie:

  • Połóż sweter (frontem w dół, jeśli chcesz, żeby po złożeniu było widać wzór) z rozłożonymi rękawami.

  • Złóż rękawy w poprzek pleców, jeden na drugim.

  • Unieś prawy bok i złóż go do wewnątrz, tak by ramię swetra znalazło się na jego środku. Następnie powtórz tę czynność z drugiej strony.

  • Złóż sweter tak, żeby jego dolna krawędź znalazła się na wysokości wycięcia na szyję.

Wieszając ciężkie swetry, ryzykujesz, że utracą swój kształt. Jeśli więc nie chcesz zniszczyć swoich ulubionych ciuchów, koniecznie je składaj!

Pamiętaj, że dbając o ubrania, dbasz o siebie, więc podchodź do nich z troską i szczyptą miłości.