przejdź do treści
Odzież w pralce

JAK USUNĄĆ PLAMY BEZ SZKODY DLA ODZIEŻY

Nie możesz pozbyć się uporczywych plam? Dobrej jakości detergent może pomóc ochronić tkaniny.

OCHRONA UBRAŃ

NAJWAŻNIEJSZE KROKI

  1. Nigdy nie używaj biologicznych, opartych na enzymach detergentów na delikatne tkaniny, takie jak jedwab i wełna.

  2. Wstępne namoczenie plamy przed włożeniem ubrania do prania może czasami dać najlepsze rezultaty. 

  3. Jeśli nie masz pewności, jak poradzić sobie z plamą, zanieś ubranie do profesjonalnej pralni, aby uniknąć uszkodzenia tkaniny.

Wszyscy wiemy, jak ważny jest wysokiej jakości odplamiacz, aby Twoje ubrania wyglądały nieskazitelnie przez jak najdłuższy czas. Moc detergentów, takich jak Coccolino, została opracowana tak, aby zwalczać nawet najbardziej uporczywe plamy, ale czy moc Coccolino może być zbyt potężna?

Pod warunkiem, że wiesz na co uważać, możesz wykorzystać to potężne narzędzie bez szkody dla ubrań. Oto wszystko, co musisz wiedzieć o bezpiecznym usuwaniu plam.

Użyj wysokiej jakości detergentu, takiego jak Coccolino, aby usunąć uporczywe plamy bez uszkadzania odzieży. Dobrej jakości detergenty zostały opracowane do pielęgnacji odzieży, jak również do jej czyszczenia i są bezpieczne w użyciu, gdy są stosowane zgodnie z zaleceniami.

BEZPIECZNE USUWANIE PLAM: NA CO UWAŻAĆ

  • Używaj odpowiedniego detergentu. Niektóre produkty odplamiające nie są bezpieczne dla pewnych rodzajów tkanin. Biologiczne, oparte na enzymach środki czyszczące mają dużą moc czyszczenia, ale nigdy nie powinny być stosowane do tkanin takich jak jedwab i wełna. Jeśli nie masz pewności, czy produkt, którego chcesz użyć, jest bezpieczny dla Twojej odzieży, sprawdź instrukcje na opakowaniu i metce ubrania.

  • Pierz delikatnie. Szorowanie plam jest kuszące, ale zbyt silny entuzjazm może uszkodzić włókna, przez co tkanina stanie się bardziej podatna na zużycie w pralce. Unikaj pocierania plamy bezpośrednio dłońmi lub materiałem i uważaj podczas rozprowadzania detergentu na włóknach.

  • Ostrożnie z wybielaczem. Wybielacz jest niezwykle pomocny w usuwaniu plam, ale należy używać go ostrożnie. Niektóre wybielacze można stosować zarówno na odporne tkaniny kolorowe, jak i białe, ale nadal trzeba pamiętać, by najpierw sprawdzić metkę z instrukcją na odzieży. Jeśli nie masz pewności, najpierw wypróbuj produkt na niewidocznej części ubrania.

  • W razie potrzeby skorzystaj z profesjonalnej pomocy. Większość plam można skutecznie usunąć w domu, ale jeśli próbowałeś już wszystkiego, a plama nadal nie schodzi, lepiej poprosić o pomoc profesjonalistę, zwłaszcza jeśli chodzi o delikatną tkaninę.

Oto wszystko, co musisz wiedzieć o ochronie ubrań przy usuwaniu uporczywych plam! Zapoznaj się z naszymi poradami dotyczącymi pielęgnacji odzieży , aby uzyskać więcej informacji, jak najlepiej wykorzystać moc Coccolino, by ubrania wyglądały jak nowe.