przejdź do treści
Para wielokolorowych skarpet

UBRANIA NIEZBĘDNE W KAŻDEJ SZAFIE

Spraw żeby ubrania były zawsze jak nowe

Wyrwanie się z błędnego koła ciągłego kupowania i wyrzucania jednosezonowych ciuchów jest łatwiejsze niż myślisz! Postaw na uniwersalne, ponadczasowe ubrania, które nigdy się nie starzeją i które można ze sobą dowolnie zestawiać. Powiedz STOP trendowi fast fashion i przekonaj się do noszenia ubrań dłużej, niż przez jeden sezon!

NIEZBĘDNIKI KONTRA POGOŃ ZA TRENDAMI

Fast fashion zaprasza nas do obłąkańczego korowodu kupowania i wyrzucania coraz to nowszych ubrań. Jest jak dieta pełna cukru, z którą przez chwilę czujemy się dobrze, by za moment ponownie odczuwać niedosyt. Obecnie nasze szafy są dla ubrań zaledwie krótkim przystankiem na drodze z fabryki do pojemnika na śmieci, gdzie trafiają po tym, jak nam się znudzą.

Wyrzucamy ubrania, bo już nam się nie podobają. Choć powrót do żywych neonowych kolorów rodem z lat 80. sprawił nam chwilową frajdę, to jednak wściekle żółte spódniczki baletowe nie są tym, co chętnie zakładamy na co dzień (a przynajmniej większość z nas!).

Nauczmy się na nowo kochać nasze ciuchy! Wybierajmy dobrze skrojone, uniwersalne ubrania, które nigdy nie wychodzą z mody i troskliwie o nie dbajmy, żeby z czasem każdy element garderoby mógł stać się tym ulubionym. Kupujmy tylko ubrania, które są niezbędne i można je ze sobą dowolnie komponować. Stosujmy dobre produkty do pielęgnacji odzieży, dzięki którym będą nam dłużej służyć. Skorzysta na tym zarówno środowisko naturalne, jak i nasza kieszeń.

GARDEROBA W PIGUŁCE, CZYLI TWÓJ ODZIEŻOWY NIEZBĘDNIK

Te element garderoby mogą ci z powodzeniem towarzyszyć przez lata:

  • Dżinsy na co dzień. Absolutnie niezbędny element garderoby: znajdź parę dżinsów, które idealnie leżą i pasują do twojego stylu.

  • Ukochany sweter. Choć niekoniecznie noszony blisko ciała, idealny sweter może być ciuchem najbliższym twojemu sercu.

  • Czarne jest piękne. Ikoniczna mała czarna lub wystrzałowa marynarka: bez względu na to jaki styl preferujesz na co dzień, miej w szafie sprawdzony zestaw na formalną okazję.

  • Kolorowe akcenty. Niezbędny nie znaczy nudny. Żeby nieco ożywić garderobę, dobierz kilka dodatków w ulubionych kolorach. Albo idź na całość i sprawdź jak klasyczne fasony prezentują się w nietypowej kolorystyce.

JAK DBAĆ O SWOJĄ GARDEROBĘ?

Twoje ciuchy zasługują na odrobinę troski i luksusu – zarówno te, z którymi się praktycznie nie rozstajesz, jak i te, które zalegają gdzieś w koszu na pranie.

Kilka prostych zabiegów pielęgnacyjnych sprawi, że będą dłużej wyglądać jak nowe. Pranie ubrań z płynem do płukania tkanin chroni je przed blaknięciem, mechaceniem, zdeformowaniem i żółknięciem oraz sprawia, że pozostają miękkie i miłe w dotyku. Im lepiej traktujesz swoje ubrania, tym dłużej będą ci służyć!

Dobrym pomysłem jest również przechowywanie ubrań na wieszakach, ponieważ dzięki temu mniej się gniotą. Pamiętaj jednak, że nie dotyczy to swetrów, które zawsze należy składać, żeby nie rozciągnęły się i nie utraciły kształtu.

Ubrania to coś więcej niż tylko okrycie ciała: podkreślają twoją osobowość i pokazują kim jesteś. Dlatego okaż im troskę, na którą zasługują.