przejdź do treści
Kobieta śmiejąca się w słońcu

ZMIANA NA LEPSZE

Zmienia się świat. Zmienia się moda.

Nie chodzi jednak wyłącznie o kolory, fasony i kroje – zmienia się cała branża odzieżowa. Pomagamy dbać o ubrania, by dłużej wyglądały jak nowe. Dzięki temu możesz zatrzymać błędne koło ciągłego kupowania i wyrzucania jednosezonowych ciuchów – z korzyścią dla siebie i naszej planety.

Ograniczamy również nadmierne zużycie tworzyw sztucznych i wody. Ani podążanie za modą, ani dbanie o garderobę nie może odbywać się kosztem środowiska naturalnego.

Działać trzeba już dziś. Oto co planujemy zrobić i co już zrobiliśmy, by chronić naszą planetę.

CO CHCEMY OSIĄGNĄĆ?

Stawiamy sobie za cel, żeby każda butelka płynu Coccolino wykonana była z tworzyw sztucznych w 100% zdatnych do recyklingu. Pozwoli to ograniczyć ilość plastikowych odpadów generowanych przez gospodarstwa domowe – z korzyścią dla naszej planety.

CZEGO JUŻ DOKONALIŚMY?

Jedną z naszych pierwszych proekologicznych inicjatyw było opracowanie formuły skoncentrowanego płynu do płukania tkanin sprzedawanego w butelkach produkowanych w 100% z tworzyw sztucznych pochodzących z recyklingu. W porównaniu z innymi płynami do płukania z linii Coccolino nasza ultra skoncentrowana formuła oznacza 34% mniej plastiku w każdej butelce, 24% mniej odpadów i 20% mniej gazów cieplarnianych.

Zmiany, jakie wprowadzamy wykraczają poza statystyki, a ich efekty możemy obserwować na co dzień. Skoncentrowany płyn do płukania tkanin to mniejsze butelki. Mniejsze butelki to więcej sztuk w przeliczeniu na karton i więcej kartonów w przeliczeniu na paletę – co w konsekwencji oznacza mniej samochodów dostawczych spalających paliwa kopalne i emitujących CO 2 .

Zmieniaj świat. Zacznij od siebie.